Rambler's
Top100
МВС України
Департамент зв’язків з громадськістю МВС України
Цiлком офiцiйно



ПРОЕКТ

назад

(22.05.2006р.)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВ

 

від _________ 2006 р. 

 Київ

 

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України

 Кабінет Міністрів України постановляє:

 Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

 

Прем’єр-міністр України
Ю. ЄХАНУРОВ

  

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від ___________ 2005 р. № ___________

  

ЗМІНИ,

що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

 

1. Перелік об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня         1993 року № 615 “Про заходи щодо вдосконалення охорони об’єктів державної та інших форм власності” (ЗП України, 1994 р., № 2, ст. 31; Офіційний вісник України, 1998 р., № 38, ст. 18; 2002 р., № 29, ст. 102; 2004 р., № 29, ст. 68), доповнити абзацом такого змісту:

“Підприємства (їх об’єднання, а також відокремлені структурні підрозділи) виробники спирту”.

 

2. Абзац 5 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від              16 грудня 2004 року № 1689 “Про забезпечення транспортування спирту етилового, коньячного і плодового у супроводженні представників органів державної податкової служби” (Офіційний вісник України 2004 р., № 51, ст. 56) викласти у такій редакції:

“Опломбування цистерн із спиртом при відвантаженні його автомобільним та залізничним транспортом здійснюється відправником у присутності посадової особи органу державної податкової служби”.

  

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту постанови Кабінету Міністрів України
«Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»

1.   Обґрунтування необхідності прийняття проекту постанови

Існуючі державні заходи, спрямовані на декриміналізацію спиртової галузі, недостатні. Так, підрозділами податкової міліції з початку року вилучено з незаконного обігу спирту на суму 8,8 млн. грн., порушено 63 кримінальні справи стосовно посадових осіб спиртозаводів та підприємств, які працюють у сфері виробництва та реалізації алкогольних напоїв (ст. 212 КК України), 630 кримінальних справ за     ст. 204 КК України, 147 кримінальних справ за ст. 216 КК України. Знешкоджено 236 підпільних цехів із виготовлення алкогольних напоїв. Органами внутрішніх справ за 7 місяців п.р. виявлено 4,7 тис. фактів незаконного виготовлення, зберігання, транспортування та реалізації спирту й алкогольної продукції. Припинено діяльність 63 підпільних цехів з виготовлення фальсифікованого алкоголю. Порушено 610 кримінальних справ, з них 53 зі збитками понад 1 млн. грн., 546 – за фактами незаконного обігу підакцизних товарів, 77 – за фактами незаконного обігу марок акцизного збору, решта – за фактами зловживання службовим становищем, розкрадання, шахрайства, випуску та реалізації недоброякісної алкогольної продукції. До кримінальної відповідальності за порушеними цього року кримінальними справами притягаються службові особи 43 спиртозаводів, 2 обласних державних об’єднань спиртової промисловості («Сумиспирт» та «Чернівціспирт»). Загальна сума заподіяних ними державі збитків становить понад          81,5 млн. грн.

Відсутність законодавчих зобов’язань у підприємств спиртовиробників щодо необхідності забезпечення їх надійною охороною фактично надає право їх керівникам на власний розсуд охороняти майно спиртових підприємств. При цьому підприємства спиртової галузі це державні підприємства.

За цих обставин, а також на виконання окремого доручення Президента України МВС України вноситься пропозиція щодо покладення на підпорядковану державі Службу охорони при Міністерстві внутрішніх справ України (далі – підрозділи ДСО) функцій із забезпечення охорони підприємств спиртової галузі, а також супроводження транспортування спирту етилового, коньячного і плодового по території України з моменту відвантаження його з підприємств виробників спирту до місця призначення із застосуванням технічних засобів стеження.

При підготовці проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» також було приділено увагу висновкам Рахункової палати України з цього приводу, направленим Прем’єр-міністру України від 09.08.2005     № 02-1402, відповідно до яких існуючі на даний час заходи із супроводження транспортування спирту визнані неефективними.

 

2.   Цілі і завдання прийняття проекту постанови

Метою прийняття проекту постанови є декриміналізація спиртової галузі шляхом застосування необхідних досконалих заходів по захисту від розкрадання майна державних підприємств, у тому числі спирту, а також установлення належного державного контролю за допомогою технічних засобів стеження за транспортними засобами в яких перевозиться спирт етиловий, коньячний і плодовий від спиртовиробників до місць призначення. Ці заходи включають в себе обладнання технічними засобами транспорту в яких перевозиться спирт, установлення постійного контролю за транспортуванням продукції та доступом до неї. Додержання маршрутів руху транспортних засобів візуально контролюються операторами диспетчерського центру в реальному вимірі часу. У відповідності з умовами договору, підрозділами ДСО здійснюється реагування на тривожні сповіщення від мобільних об’єктів по всій території України. Упровадження зазначених заходів фізично та технічно під силу підрозділам ДСО.

Механізм централізованого стеження за транспортними засобами є одним із найсучасніших, надійних та економічно виправданих охоронних методів, застосування якого на більш високому технологічному рівні здатне ефективно вплинути на стан профілактики злочинності, а також на організацію припинення та розслідування обставин правопорушень щодо означеного виду майна.

На сьогоднішній день супроводження транспортування спирту здійснюється за державні кошти органами державної податкової служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2004        № 1689 «Про забезпечення транспортування спирту етилового, коньячного і плодового у супроводженні представників органів державної податкової служби». Упровадження зазначених заходів надасть змогу розвантажити підрозділи державної податкової служби від виконання невластивих їм функцій та раціонально використовувати державні кошти. Державною податковою адміністрацією України пропозиція МВС частково підтримана.

 

3. Загальна характеристика і основні положення проекту постанови

Проект постанови надає виключні повноваження підрозділам ДСО на охорону підприємств спиртовиробників, а також супроводження транспортування спирту етилового, коньячного і плодового по території України з моменту відвантаження його з підприємств виробників спирту (їх об’єднань, а також відокремлених структурних підрозділів) до місця призначення (у разі експорту – до пункту пропуску через державний кордон) із застосуванням технічних засобів стеження.

Ураховуючи, що ці заходи на даний час здійснюються державною податковою службою проектом постанови вносяться зміни до двох Урядових законодавчих актів, зокрема, до:

- постанови Кабінету Міністрів України від 1612.2004 № 1689 «Про забезпечення транспортування спирту етилового, коньячного і плодового у супроводженні представників органів державної податкової служби»;

- Переліку об’єктів, що підлягають обов’язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.08.1993 № 615 «Про заходи щодо вдосконалення охорони об’єктів державної та інших форм власності».

 

4.   Стан нормативно - правової бази у даній сфері правового регулювання

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено лише технологічні вимоги щодо виробництва спирту, які не містять у собі обов’язковість його надійного збереження.

На сьогоднішній день супроводження транспортування спирту здійснюється за державні кошти без застосування технічних засобів стеження органами державної податкової служби відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2004 № 1689 «Про забезпечення транспортування спирту етилового, коньячного і плодового у супроводженні представників органів державної податкової служби».

Єдиний порядок охорони спиртозаводів, а також супроводження транспортування спирту етилового, коньячного і плодового по території України з моменту відвантаження його з підприємств виробників спирту із застосуванням технічних засобів стеження відсутні.

Методи та порядок охорони визначені для підрозділів ДСО обов’язковими для виконання локальними нормативними актами, затвердженими МВС.

 

5.   Фінансове - економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови не потребує витрат з Державного бюджету України. Фінансування заходів передбачених проектом постанови буде здійснюватись виключно за кошти підприємств спиртовиробників.

 

6. Прогноз соціально - економічних та інших наслідків прийняття постанови

Залучення виключно державної структури повністю підпорядкованої МВС України, одним із головних завдань якої є охорона державної власності, удосконалить та посилить контроль з боку держави за обігом спирту та охороною державного майна.

Комплексне застосування сучасних мобільних технічних засобів охоронного призначення, що спирається на існуючу мережу стільникового зв’язку та сучасну систему супутникового спостереження та визначення координат, здатне найповніше реалізувати можливості територіальних органів внутрішніх справ оперативно реагувати на тривожні сповіщення вказаних технічних засобів охоронного призначення та використовувати їх технічні дані для встановлення фактичних обставин порушень графіків та маршрутів транспортування спирту.

Міністр внутрішніх справ України

 Ю.В.Луценко

 


Департамент зв’язків з громадськістю МВС України